Tänä torstaina Suomen suurin ja tunnetuin LAN-tapahtuma lähtee käyntiin Hartwall Areenalla. Kaksi kertaa vuodessa järjestettävä Assembly on ollut kokoontumispaikka jo 20 vuotta ja tänäkin kesänä tullaan jälleen näkemään upea areenataso täynnä tuhansia ruutuja.
Gaming.fi tulee perinteisesti olemaan mukana ja tiedotamme assyjen kiinnostavimmista peliturnauksista, jaamme mielipiteitä sekä ikuistamme tapahtumasta laadukkaita valokuvia tulevaan kuvagalleriaamme!
Pikalinkit:
Tänä vuonna Assemblyssa on mukana seuraavat peliturnaukset:
Loput turnaukset löytyvät Peliliigan sivuilta.
Aikataulut peliturnauksista:
Koko aikataulun näkee kokonaisuudessaan assembly.org-sivustolta.
Kätevintä on seurata meidän kautta tapahtumaa Facebookin tai Twitterin kautta.
Gaming.fi tulee perinteisesti olemaan mukana ja tiedotamme assyjen kiinnostavimmista peliturnauksista, jaamme mielipiteitä sekä ikuistamme tapahtumasta laadukkaita valokuvia tulevaan kuvagalleriaamme!
Pikalinkit:
- Kuvagalleria
- Muut kuvat
- Stream: ASUS ROG StarCraft 2 #1
- Stream: ASUS ROG StarCraft 2 #2
- Stream: IeSF-turnaukset
- Assembly TV
Tänä vuonna Assemblyssa on mukana seuraavat peliturnaukset:
|
|
Loput turnaukset löytyvät Peliliigan sivuilta.
Aikataulut peliturnauksista:
Torstai
12.00 - DOTA2 & LoL - ilmottautuminen turnaukseen 14.00 - ASUS ROG StarCraft 2 - Lohkot 1-4 (Pelihalli - klo. 19.00 asti) 17.00 - IeSF StarCraft 2 - alkuerät (Powerplay - klo. 00.00 asti) 19.00 - ASUS ROG StarCraft 2 - Lohkot 5-8 (Pelihalli - klo. 00.00 asti) 20.00 - DOTA2 - turnaus (Oma tietokonepaikka - sunnuntaihin klo. 08.00 asti) 20.00 - LoL - turnaus (Oma tietokonepaikka - sunnuntaihin klo. 08.00 asti) Perjantai
14.00 - ASUS ROG StarCraft 2 - Lohkot A-B (Pelihalli - klo. 19.00 asti) 16.00 - NHL 2012 - turnaus (Pelihalli - klo. 20.00 asti) 18.00 - Steelseries Counter-Strike: Source - lohko A (Powerplay - klo. 00.00 asti) 19.00 - ASUS ROG StarCraft 2 - Lohkot C-D (Pelihalli - klo. 00.00 asti) 20.00 - IeSF Tekken 6 - karsinta (Pelihalli - klo. 00.00 asti) 20.00 - Tanssipeliturnaus (Tanssipelaajien osasto - klo. 23.00 asti) | Lauantai
12.00 - ASUS ROG StarCraft 2 - Puolivälierät (Pelihalli - klo. 15.00 asti) 14.00 - IeSF Tekken 6 - finaali (Pelihalli - klo. 17.00 asti) 15.00 - ASUS ROG StarCraft 2 - Semifinaalit (Pelihalli - klo. 18.00 asti) 17.00 - FIFA 2012 - turnaus (Pelihalli - klo. 20.00 asti) 18.00 - ASUS ROG StarCraft 2 - Pronssiottelu (Pelihalli - klo. 20.00 asti) 19.00 - Palkintoseremonia 1 (Lava - klo. 20.00 asti) 20.00 - ASUS ROG StarCraft 2 - Finaaliottelu ja palkintojenjako (Pelihalli - klo. 22.00 asti) 22.00 - Steelseries Counter-Strike: Source - finaali ja palkintojenjako (Powerplay - klo. 00.00 asti) 22.00 - Super Street Fighter 4 - turnaus (Pelihalli - sunnuntaihin klo. 01.00 asti) Sunnuntai
14.00 - Palkintoseremonia 3 (Lava - klo. 14.30 asti) |
Koko aikataulun näkee kokonaisuudessaan assembly.org-sivustolta.
Kätevintä on seurata meidän kautta tapahtumaa Facebookin tai Twitterin kautta.
MAINOS
MAINOS
1
02.08.2012 20:32
#1
1